неділю, 29 січня 2017 р.

Бесіда «ГРИП» (6 клас)

Мета:
·        розширити й поглибити знання учнів про інфекційні хвороби (грип, ангіна)
·        сформувати уявлення про те, що здоров'я значною мірою залежить від них самих.
·        ознайомити учнів з профілактичними мірами.
Нині в 5 разів частіше, ніж на усі інфекційні хвороби, разом узяті, люди хворіють на грип та гострі респіраторні захворювання. Через кожні 2-3 роки виникають поширені епідемії грипу, що охоплюють цілі материки, а то й усю планету (їх ще називають пандеміями)
У нашій країні створено великий багатопрофільний науково-дослідний інститут по вивченню методів боротьби з цим захворюванням. Завдання перед ученими стоять нелегкі. Збудники грипу - віруси. Вони можуть не лише різко ослабити організм, а й спричинити смерть. Швидко пристосовуються до різноманітних вакцин, повністю змінюючи свої властивості. Скажімо, саме так видозмінювання вірус групи А, внаслідок чого в різних кінцях світу отримував інші назви: «Гонконг:68», «Австралія- 72» тощо.
Однак людина все ж не безсила перед цим «агресором з мікросвіту».
Передусім хворого на грип слід ізолювати від інших людей . Той, хто намагається переходити цю недугу, ризикує своїм здоров'ям , а нерідко й життям. Грип дає тяжкі ускладнення. До того ж він є джерелом інфекції для оточуючих. Лікарі встановили: коли одна людина заносить інфекцію грипу до 100-тисячного міста,то, якщо не вжити необхідних заходів, уже через два тижні тут хворітиме ЗО відсотків населення!

Виховна година «ХОЧУ» - і «НЕ МОЖНА», «НЕ ХОЧУ» - і «ТРЕБА». Як їх узгодити? (6 клас)

Мета. Виховувати в учнів здатність керувати своїми бажаннями, силу волі, почуття обов'язку.
1.Матеріал для роздуму.
Послухайте , діти , одну життєву історію, над якою варто задуматись .
Принесла раз мати додому в'язку бубликів на мотузочку і кілька бубликів окремо. Ті, що окремо, поклала на стіл, а мотузочку міцно зав'язала і сказала семирічному Павлику :
-         З'їси бублики, які лежать на столі, а тоді можеш їсти ті ,що у в'язці. Тільки пам'ятай: захочеться їсти - розв'яжи мотузочку, візьми один бублик і знову зав'яжи .
Один за одним їв Павлик бублики - ті, що на столі. Залишилося два бублики, а день ще не закінчився, ще й не вечоріє.
Прийшов до Павлика Дмитрик – семирічний син сусіда. Побачив бублики на столі, просить
- Дай, Павлику, бублик.
- Будь-ласка, їж - пригощає Павлик.
Відав Павлик один бублик Дмитрику, а один сам з'їв. Немає більше бубликів на столі.
-         У нас є ще в'язка бубликів на мотузочці, - сказав Павлик.
Вони відчинили шафу , Павлик узяв в'язку бубликів і поклав її на стіл.
- Давай, Павлику,ще по одному бублику з'їмо, - тихо промовив Дмитрик і подивився на двері - Треба мотузочку розв'язати,- відповів Павлик .
- Навіщо розв'язати? - здивувався Дмитрик. - Можна бублик переломити, а мотузочка залишиться розв'язаною.
Павлик здивувався, адже можна переломити бублик.
Не встиг Павлик порадіти від цікавого відкриття, як Дмитрик переломив два бублики ,один взяв собі ,а другий дав Павлику .
-         Бачиш, мотузочка зав'язана, а ми їмо бублики, - говорить Дмитрик ...
Минуло десять років. Два сімнадцятирічних юнака - Павло і Дмитро сиділи на лаві підсудних. Їх звинувачували в тому, що, розбивши вікно, вони залізли в магазин і вкрали гроші.
"Суд іде" - сказав суддя, і юнаки встали, похнюпивши голови. У ці хвилини вони згадали той день дитинства коли, не розв'язали мотузки, вони їли бублики.
(В. Сухомлинський)

Виховна година «Ми рівні – ми різні» (6 клас)


 Мета: довести до свідомості учнів, що кожна людина - особистість, єдина і неповторна сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі й навчати учнів поважати одне одного; виховувати в учнів самоповагу, впевненість, тактовність та доброту.
Обладнання: чисті аркуші паперу, олівці та фломастери.
коментар: після проведення заняття учитель збирає результати творчих завдань та тестування і може використати їх для психологічного аналізу особистостей учнів.

Хід заняття
Слово вчителя.
Погляньте одне на одного і поміркуйте: чи схожі ви між собою? Гадаю, що кожен із вас на це запитання відповість: «Ні». Правильно, адже ви - особистості, у кожного з вас свій характер, свої звички, своя зовнішність, уподобання. Не існує двох абсолютно однакових людей, навіть близнюки мають особисті відзнаки. Проте не можна казати, що у вас не може бути нічого спільного.

Творче завдання «Чим схожі ми»