суботу, 29 лютого 2020 р.

Конспект уроку "Season"


Season

Мета:
·                  повторити й активізувати лексику теми;
·                  розвивати вміння усного та писемного мовлення;
·                  навчати спілкування за темою;
·                  удосконалення техніки читання;
·                  виховувати любов до навчання.

Казка про дієслово #для_учнів


неділю, 29 січня 2017 р.

Бесіда «ГРИП» (6 клас)

Мета:
·        розширити й поглибити знання учнів про інфекційні хвороби (грип, ангіна)
·        сформувати уявлення про те, що здоров'я значною мірою залежить від них самих.
·        ознайомити учнів з профілактичними мірами.
Нині в 5 разів частіше, ніж на усі інфекційні хвороби, разом узяті, люди хворіють на грип та гострі респіраторні захворювання. Через кожні 2-3 роки виникають поширені епідемії грипу, що охоплюють цілі материки, а то й усю планету (їх ще називають пандеміями)
У нашій країні створено великий багатопрофільний науково-дослідний інститут по вивченню методів боротьби з цим захворюванням. Завдання перед ученими стоять нелегкі. Збудники грипу - віруси. Вони можуть не лише різко ослабити організм, а й спричинити смерть. Швидко пристосовуються до різноманітних вакцин, повністю змінюючи свої властивості. Скажімо, саме так видозмінювання вірус групи А, внаслідок чого в різних кінцях світу отримував інші назви: «Гонконг:68», «Австралія- 72» тощо.
Однак людина все ж не безсила перед цим «агресором з мікросвіту».
Передусім хворого на грип слід ізолювати від інших людей . Той, хто намагається переходити цю недугу, ризикує своїм здоров'ям , а нерідко й життям. Грип дає тяжкі ускладнення. До того ж він є джерелом інфекції для оточуючих. Лікарі встановили: коли одна людина заносить інфекцію грипу до 100-тисячного міста,то, якщо не вжити необхідних заходів, уже через два тижні тут хворітиме ЗО відсотків населення!

Виховна година «ХОЧУ» - і «НЕ МОЖНА», «НЕ ХОЧУ» - і «ТРЕБА». Як їх узгодити? (6 клас)

Мета. Виховувати в учнів здатність керувати своїми бажаннями, силу волі, почуття обов'язку.
1.Матеріал для роздуму.
Послухайте , діти , одну життєву історію, над якою варто задуматись .
Принесла раз мати додому в'язку бубликів на мотузочку і кілька бубликів окремо. Ті, що окремо, поклала на стіл, а мотузочку міцно зав'язала і сказала семирічному Павлику :
-         З'їси бублики, які лежать на столі, а тоді можеш їсти ті ,що у в'язці. Тільки пам'ятай: захочеться їсти - розв'яжи мотузочку, візьми один бублик і знову зав'яжи .
Один за одним їв Павлик бублики - ті, що на столі. Залишилося два бублики, а день ще не закінчився, ще й не вечоріє.
Прийшов до Павлика Дмитрик – семирічний син сусіда. Побачив бублики на столі, просить
- Дай, Павлику, бублик.
- Будь-ласка, їж - пригощає Павлик.
Відав Павлик один бублик Дмитрику, а один сам з'їв. Немає більше бубликів на столі.
-         У нас є ще в'язка бубликів на мотузочці, - сказав Павлик.
Вони відчинили шафу , Павлик узяв в'язку бубликів і поклав її на стіл.
- Давай, Павлику,ще по одному бублику з'їмо, - тихо промовив Дмитрик і подивився на двері - Треба мотузочку розв'язати,- відповів Павлик .
- Навіщо розв'язати? - здивувався Дмитрик. - Можна бублик переломити, а мотузочка залишиться розв'язаною.
Павлик здивувався, адже можна переломити бублик.
Не встиг Павлик порадіти від цікавого відкриття, як Дмитрик переломив два бублики ,один взяв собі ,а другий дав Павлику .
-         Бачиш, мотузочка зав'язана, а ми їмо бублики, - говорить Дмитрик ...
Минуло десять років. Два сімнадцятирічних юнака - Павло і Дмитро сиділи на лаві підсудних. Їх звинувачували в тому, що, розбивши вікно, вони залізли в магазин і вкрали гроші.
"Суд іде" - сказав суддя, і юнаки встали, похнюпивши голови. У ці хвилини вони згадали той день дитинства коли, не розв'язали мотузки, вони їли бублики.
(В. Сухомлинський)

Виховна година «Ми рівні – ми різні» (6 клас)


 Мета: довести до свідомості учнів, що кожна людина - особистість, єдина і неповторна сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі й навчати учнів поважати одне одного; виховувати в учнів самоповагу, впевненість, тактовність та доброту.
Обладнання: чисті аркуші паперу, олівці та фломастери.
коментар: після проведення заняття учитель збирає результати творчих завдань та тестування і може використати їх для психологічного аналізу особистостей учнів.

Хід заняття
Слово вчителя.
Погляньте одне на одного і поміркуйте: чи схожі ви між собою? Гадаю, що кожен із вас на це запитання відповість: «Ні». Правильно, адже ви - особистості, у кожного з вас свій характер, свої звички, своя зовнішність, уподобання. Не існує двох абсолютно однакових людей, навіть близнюки мають особисті відзнаки. Проте не можна казати, що у вас не може бути нічого спільного.

Творче завдання «Чим схожі ми»

суботу, 10 грудня 2016 р.

Best friends

1. Good morning children!
What a fine morning. The day is sunny and fine. My dear children, am I right?
2. Today we are going to speak about our friends. We’ll revise words, read text, do many exercises and practice your speaking and writing skill. Let’s start our lesson.
3. We’ll start our lesson with a poem. It’s about friends. I’ll read and you repeat after me
I`ve got a friend
We like to play,
We play together 
Every day.
He always helps me
When I`m in need 
For he`s my friend,
Good friend indeed.
4. Let’s revise words
a) You have to unscramble the words.
unusual                   imaginative
nickname                polite
curious                    clumsy
helpful                     lazy
tidy
b) You have to make up sentences
 I                                                        clumsy
My best friend            am                curious
Denis                           is                  helpful
Ann                            are                 imaginative
Kate and Bill                                     lazy
                                                              polite
                                                              tidy
                                                              shy
                                                              clever
                                                              an excellent pupil
                                                              a good pupil
                                                              nice
                                                              musical
                                                              sporty
c) Use the words from the box to fill in the gaps
Nelly writes unusual stories. She is very imaginative.2) Kate always says “Please” and “Thank you” She is a polite girl. 3) Tim asks a lot of questions and wants to know everything. He is a curious boy. 4) Fred is sporty.  He plays football, tennis and swims well. 5) Helen is helpful, she always helps other people.6) Peter is a very lazy boy. He never helps his parents about the house. 7) Alice is nice and tidy. Her clothes are always clean. 8) Martin is an excellent pupil. He gets only good marks at school.